درباره من

خبرگزاری پانا استان اردبیل

در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و انتقاد به رایانامه(ایمیل) اینجانب sdoa@chmail.ir اعلام فرمایید. قبلاً از دقت نظر شما کمال تشکر را دارم. بهزاد ناقل

جستجو در وبلاگ

آمار

تعداد بازدیدکنندگان :
106123

اساس همه ی خبرها واقعیت است. کار گزارشگر یا خبرنگار این است که واقعیت های جذاب را برای خوانندگان خاصی که او برای آنها مطلب می نویسد، جمع آوری کند. برای مثال، گزارشگری که برای روزنامه دبیرستان یا دانشگاه شما مطلب می نویسد، باید مطالبی را جمع آوری کند که مربوط به خوانندگان دبیرستانی یا دانشگاهی باشد. بنابراین، مطلبی که برای یک روزنامه دبیرستانی نوشته می شود با مطالبی که برای یک روزنامه در جامعه نوشته می شود، متفاوت است. از این رو، همیشه باید در تهیه خبر چند نکته را در نظر داشت:

اساس خبر باید بر پایه رویدادها، واقعیت ها، افکار و عقاید واقعی باشد، اما همه ی واقعیت ها خبر نیستند.

خبر باید جذاب باشد، اما همه ی واقعیت ها جذاب نیستند. از طرف دیگر، هم درجه ی جذابیت چیزها متفاوت است و هم چیزهای جذاب زیاد است. یک مطلب ممکن است برای تعداد کمی از خوانندگان جذابیت داشته باشد، در حالی که مطلب دیگری ممکن است برای تعداد زیادی از خوانندگان از جذابیت بالایی برخوردار باشد. آنچه که در تهیه یک خبر باید در نظر داشت، این است که خبر باید برای اکثر خوانندگان جذابیت داشته باشد.

بنابراین سه عمل ضروری برای تهیه خبر عبارتند از: جذابیت، واقعیت، خواننده، که به این سه عامل مثلث خبری هم می گویند.

چاپ 1 فروردین 1389
Behzad Naghel

نظرات (0)

برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد